Skąd się wzięła nazwa bloga

Nazwę wymyślił mój mąż 🙂

Oczywiście jest to gra słów, ale głównie chodzi o to, że przy małym dziecku zwykle na szycie mam tylko chwile, a jednocześnie wystarczy chwila dziennie, żeby na koniec tygodnia można było cieszyć się nowym uszytkiem.

Szyj chwilą również dlatego, że szycie daje wiele satysfakcji, pozwala na odpoczynek od codziennych zmartwień.

Parę miesięcy temu powstał blog na Facebooku. Początkowo chciałam tylko zacząć tworzyć dla siebie spis uszytych rzeczy z informacją, jaki wykrój wykorzystałam oraz skąd jest materiał. Taka informacja się przydaje, gdy chcemy po pewnym czasie powtórzyć dzieło, na przykład w większym rozmiarze. Pomyślałam jednak, że warto taki spis upublicznić, żeby inspirować innych do rozwijania swoich pasji.

Z czasem blog na Facebooku zyskał na popularności, a ja otrzymywałam wiele pytań o to, jak zacząć, jak szyć oraz czy mogę coś komuś uszyć.

Chętnie podzielę się tym, co potrafię, i po to powstała ta strona. Znajdą się tutaj artykuły zachęcające do nauki podstaw szycia, inspirujące do szycia dla dzieci i dorosłych, tutoriale jak uszyć proste ubrania i akcesoria, namiary na darmowe wykroje oraz sklepy z dobrymi materiałami.

Zapraszam do śledzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *