Dlaczego warto zacząć szyć?

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, przytoczę kilka powodów, które do mnie przemawiają.

Po pierwsze, dla mnie oczywiste, warto szyć, bo jest to relaksujace zajęcie. Na początku może takie nie być, ale to przychodzi z czasem.

Po drugie, sprawia to wiele satysfakcji. Każda, nawet mała rzecz, cieszy. Można się o tym przekonać bardzo szybko – zaczynając od prostej poszewki na poduszkę.

Po trzecie, wcale nie oczywiste, szycie daje ogrom możliwości. Obecny rynek jest bardzo urozmaicony, ale i tak często poszukiwania ubrań lub dodatków zgodnych z określonymi wymaganiami potrafią trwać dłużej, niż ich stworzenie od zera, a mogą się nawet zakończyć fiaskiem. Sprawa się komplikuje, gdy rozeznasz się w materiałach i nie chcesz kupować poliestrowych ubrań. Do tego masz ulubione kroje, sprawdzone dla swojej sylwetki, kolory pasujące do innych ubrań… Jeśli szyjesz, tworzysz dokładnie to, co Ci odpowiada. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale również tekstylii w domu. Wystarczy tylko trochę poćwiczyć, a potem wyobraźnia Cię pokieruje.

Po czwarte, szycie ubrań może być tańsze niż kupowanie. W popularnej sieciówce można kupić body taniej niż materiał na jego uszycie. Jednak jeśli zależy Ci na jakości, tak żeby ubranie wyglądało ładnie również po kilku praniach, a dodatkowo zwrócisz uwagę na miejsce produkcji, to ceny gotowych rzeczy znacząco rosną. Materiał można kupić w takiej ilości, żeby wystarczyło na zestaw kilku pasujących do siebie ciuchów.

Po piąte, nawet jeśli szycie nie stanie się Twoim hobby, umiejętności nabyte zostaną. Mając w domu maszynę, większość poprawek krawieckich można wykonać samemu. Skrócenie spodni, zszycie rozdarcia, zwężenie bluzki – to już nie będzie wymagało wizyty u krawcowej.

Jesli Cię już przekonałam, że warto, to zapraszam do śledzenia strony. Kolejne wpisy będą o tym, jak zacząć.

One thought on “Dlaczego warto zacząć szyć?

  1. Super wpis! Zachęca do dalszego obserwowania 🙂 Myślę, że fajnie zacząć szyć z resztek materiałów, które ma się np od rodziny albo zapytać mamy, czy babcie o takie resztki. Można zacząć od czegoś łatwego, np koronkowego stanika. Są teraz mega popularne a łatwo je samemu zrobić. Polecam fajną stronę z rzeczami do szycia bielizny pasmanteria delikatne http://www.pasmanteriadelikatne.pl Tam znajdziecie wszystko do szycia bielizny. Można spróbować też od podwiązek albo innych dodatków. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *