Ponczo wełniane – fotorelacja

Szyjąc samochodowe ponczo wełniane dla córki (link do tutorialu), nie sądziłam, że będzie się nam tak dobrze sprawdzało. Tak naprawdę, to nie do końca wierzyłam, że w ogóle będzie w użyciu 😅 A tymczasem wygląda na to, że będzie często, w różnych okolicznościach i na dodatek długo 🙂

W samochodzie

Ponczo samochodowe ma służyć głównie do bezpiecznej jazdy w samochodzie w chłodniejsze pory roku. Umożliwia zapięcie pasów bezpośrednio na ubraniu dziecka, zamiast na grubej kurtce. Tył poncza należy zarzucić na fotelik, a jeśli jest z kapturem, to kaptur powinien być podniesiony. Jak w samochodzie zrobi się ciepło, można ponczo po prostu zdjąć, bez konieczności rozpinania dziecku pasów.

Obiecałam fotorelację z przymiarek poncza, zatem zarzuciłyśmy je dzisiaj zamiast kurtki/płaszcza na spacer. Pogoda sprzyjała, humor też, więc i spacer się przedłużył. Dzielę się zatem zdjęciami.

A zatem: gdzie ponczo się jeszcze dobrze sprawdzi?

Na przechadzki

Zbieramy kamyczki. Kamyczki zawsze się przydadzą…

W huśtawce

W wózku

…włącznie z drzemką w wózku… która normalnie się nam nie zdarza, ale najwyraźniej warunki były dogodne 😉

I na koniec! W piaskownicy!

No cóż, to nie było planowane, ale nie miałam serca zabronić, na dzisiejszym spacerze to Hania decydowała gdzie i kiedy idziemy i co robimy, ja tylko cykałam fotki 😉 poza tym, nie obawiałam się o tę wełnę. To nowa dzianina wełniana od Woolstock. W przeciwieństwie do większości dzianin z recyklingu, nowa jest naprawdę trwała. Myślę, że niejedną wizytę w piaskownicy przetrwa bez szwanku. Tę wizytę przetrwała bez najmniejszego.

A zatem miłej niedzieli i… miłego szycia 🙃

5 thoughts on “Ponczo wełniane – fotorelacja

 1. Dzień dobry 😀
  Super projekt, czy wg Pani użyta do uszycia wełna będzie odpowiednia do otulacza do fotelika niemowlęcego? Może szyła Pani już taki otulacz i może podpowiedzieć jakie naturalne materiały wybrać na jesienno-zimową porę.

  Pozdrawiam
  Dominika

  1. Dzień dobry!
   Tak, moim zdaniem do otulacza też wełna się sprawdzi. Rozumiem, że chodzi o taki otulacz, który jest w foteliku pod plecakami – to nie powinien być zbyt gruby. Ja bym użyła jednej warstwy wełny i jednej warstwy bawełny albo dwóch warstw wełny. Jeśli chcesz dwie warstwy wełny to wybierz jakąś nie gryzącą, np. merino 🙂
   Pozdrawiam

 2. Super, bardzo dziękuję za odpowiedź:) właśnie o taki otulacz mi chodzi. Jak dotąd nie miałam do czynienia z wełną merino. Dlatego mam jeszcze jedno pytanie, czy gramatura 360 gr/mb tkaniny wełnianej będzie odpowiednia do uszycia otulacza (wełna + tkanina bawełniana)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *